Kontakt os

Har du spørgsmål - eller vil du gerne booke en bane eller et lokale?
Varde Fritidscenter
Lerpøtvej 55
6800 Varde
CVR nr.: 39679671
EAN nr.: 5790002429026

Kontoret
Hverdage: kl. 8.00 – 13.00
Tlf.: 7521 2266
 vardefritidscenter@vardefritidscenter.dk

Halinspektøren
Hverdage: kl. 08.00 – 20.00
Weekender: kl. 08.00 – 18.00
Tlf.: 2267 1214

Bowl & café
Tlf.: 7521 2266

Personale

Her finder du de fastansatte medarbejdere i Varde Fritidscenter. Det er os, du møder, når du er i centeret. Vi har også mange skønne unge mennesker, der er ansat i studiejob og på timeløn.

​Ønsker du at komme i kontakt med os, kan du ringe til os på: Tlf.: 7521 2266

Jesper Brodersen

Center Direktør
jbro@vardefritidscenter.dk
2398 1945

Lars Madsen

Souschef – Varde Fritidscenter & Svømmehal, Alslev-, Billum-, Jacobi- & Lykkesgård Hallerne
lars@vardefritidscenter.dk
4241 0563

Liselotte Thøgersen

Administration & regnskab
lith@vardefritidscenter.dk

Pernille Svender

Event- og Marketingansvarlig 
pesv@vardefritidscenter.dk
2267 1210

Alexander Thulsted Christensen

Eventkoordinator Elev
alexander@vardefritidscenter.dk
2267 1217

Per Allen Pedersen

Halinspektør - Billum Hallen & Varde Fritidscenter
per@vardefritidscenter.dk
2939 1218

Jacob Ulsø Jensen

Halinspektør - Jacobi & Lykkesgårdhallerne & Varde Fritidscenter
jacob@vardefritidscenter.dk
2267 1222

Preben Sørensen

Halinspektør - Orten, Sig Stadion & Varde Fritidscenter
prso@vardefritidscenter.dk
2267 1213

Leif Hansen

Halinspektør - Alslev Idrætsanlæg
leif-hansen@mail.dk
2267 1216

Cafe & Bowl

Charlotte Marcussen

Køkkenchef
bowl@vardefritidscenter.dk
2046 5017 / 5337 4847

Varde Svømmehal

Marjun Johansen

Daglig leder
mfjo@vardefritidscenter.dk
2267 1219

Jytte Schønning

Livredder
2320 6593

John Sørensen

Livredder